.NET6 – Mały krok dla użytkownika, ale duży krok dla enova365!

przez admin

Zbliża się dzień, kiedy enova365 zakończy wsparcie dla .NET Framework. Ale co tak naprawdę kryje się za .NET6 i dlaczego enova365 przesiada się na tę nową platformę?

Nowa era dla enova365: Przejście na .NET6

Przemiana enova365 z .NET Framework na .NET6 stanowi przełomową zmianę, która może być nie do końca zrozumiała dla większości użytkowników. Dlaczego enova365 podjęła tę decyzję i jakie korzyści to niesie dla użytkowników systemu ERP? Zapraszamy do lektury, gdzie wyjaśnimy wszystkie istotne kwestie.

Historia enova365 na platformie .NET Framework

Początki enova365 oparte były na .NET Framework, który stanowił solidne fundamenty dla aplikacji, lecz miał ograniczenia związane z zależnością od systemów Microsoft Windows.

Co to takiego .NET6?

.NET6 to kolejna odsłona .NET Core (w skrócie nazywanych po prostu .NET), elastycznej platformy pozwalającej na tworzenie aplikacji wieloplatformowych. To oprogramowanie otwartoźródłowe, które umożliwia uruchamianie aplikacji na różnych systemach operacyjnych. Zakończenie rozwoju .NET Framework na rzecz .NET6 oznacza nowy etap w świecie technologicznym.

W przeciwieństwie do .NET Framework, .NET Core jest rozwijany przez Microsoft jako technologia wieloplatformowa. Ostatecznym celem jest umożliwienie działania programów opartych na tej technologii nie tylko w środowisku Windows, ale także na innych platformach.

Transformacja technologiczna enova365

Aby sprostać wymaganiom nowych technologii, enova365 przechodzi na platformę .NET. To pozwoliło na przeprojektowanie architektury serwerowej, dostosowanie jej do chmury obliczeniowej oraz wprowadzenie nowego interfejsu użytkownika w wersji desktopowej.

Przejście dla Partnerów i Użytkowników

Producent enova365 udostępnił dwie wersje systemu – na platformę .NET i .NET Framework, aby ułatwić użytkownikom przejście na nową wersję. Partnerzy musieli dostosować swoje rozwiązania do nowych standardów. Dla użytkowników wersji desktopowej enova365 oznacza to nowy wygląd interfejsu, zachowując jednak pełen zakres funkcji.

Więcej informacji na temat nowego interfejsu enova365 w powyższym filmie.

Zalety przemiany enova365 na .NET6

Przejście na .NET6 otwiera drzwi do najnowszych narzędzi i rozwiązań technologicznych, poprawia wydajność aplikacji, umożliwia skalowanie w chmurze obliczeniowej oraz uruchamianie na różnych systemach operacyjnych. Dzięki temu enova365 może kontynuować rozwój, oferując użytkownikom nowe możliwości.

Potrzebujesz więcej informacji na temat systemu enova365? Zapraszamy do kontaktu!

Źródło: https://www.enova.pl/blog/wszystko-o-erp/dlaczego-system-erp-enova365-przechodzi-na-net6/